Bitcoin spada poniżej 8 tys. USD! Kurs BTC osuwa się siódmy dzień z rzędu

Bitcoin spada poniżej 8 tys. USD! Kurs BTC osuwa się siódmy dzień z rzędu

Prasówki

W trakcie czwartkowej sesji Bitcoin także na targu kasowym, jak a na targu kontraktów terminowych osuwa się poniżej poziomu 8 tysięcy dolarów tracąc około 3% i spadając siódmą sesję z rzędu. Od listopadowych maksimów kurs BTC osuwa się już o 20% i jeżeli dynamika spadków zostanie utrzymana, to inwestorzy wkrótce powinni spodziewać się testu półrocznych dołków na wysokości 7250 dolarów.
Bitcoin z coraz większą siłą sprzedażową

Bitcoin spada poniżej 8 tys. USD! Kurs BTC osuwa się siódmy dzień z rzędu

Sygnały emitowane przez analizę techniczną wyraźnie wskazują, że Bitcoin może wynosić przed sobą dalsze i aktywne spadki. Próba aprecjacji i wybicia poziomu 10 tysięcy dolarów na przełomie miesiąca została zablokowana przez strefę oporu wydawaną na minimach z czasu wakacji, co wywołało korektę spadkową zamykając kurs BTC w bardzo wąskim niedźwiedzim kanale. W efekcie najstarsza z kryptowalut spada poniżej 200-okresowej średniej ruchomej (pierwszy raz z maja) i wydaje od siedmiu sesji. Czwartek jest ukoronowaniem niedźwiedziego sentymentu prowadząc do wybicia okrągłego wsparcia na wysokości 8 tysięcy dolarów:

Kliknij i zacznij zarabiać

„Price Action obserwowane na Bitcoinie jest kontynuacją scenariuszy, które rodziłyby się ubiegłego lata. Niskie wolumeny, brak nowych środków docierających do ekosystemu i szybkie wzrosty rynku akcji, złota i obligacji, wszystko to robi, że inwestorzy stracili zainteresowanie cyfrową klasą aktywów” – dla Bloomberga komentował Jeff Dorman, dyrektor ds. inwestycji w firmie inwestycyjnej Arca.

Jak głównie w wypadku kryptowalut, analitycy mają wielki kłopot z określeniem co jest kluczowym katalizatorem deprecjacji BTC. Wielu prezentuje na koniec kryptowalutowy w Chinach – chociaż pierwsze nagłówki wskazywały, że Świat Środka będzie wspomagał rozwój technologii blockchain to kolejne działania przyniosły próby ograniczenia tradingu w oparciu o cyfrowe aktywa.

Regulatorzy finansowi w niniejszej branży świata wystosowali ostrzeżenia wzywające do zaprzestania prac na targu kryptowalutowym, ostrzegając jednocześnie przed nielegalnym działaniem giełd cyfrowych aktywów.

 

zobacz również aspen holding logowanie

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments